RIVA, En İyi IV Robot Seçildi

RIVA, Klas Araştırma Şirketi’nin Eczane Otomasyonu Konusunda Yaptığı Değerlendirmede, bir kez daha en iyi IV Robot Seçildi.

 

Intelligent Hospital Systems (IH Systems) tarafından geliştirilen tam otomatik IV Birleştirme Sistemi olan RIVA art arda ikinci defa, bağımsız sağlık araştırma firması KLAS tarafından “Eczane otomasyonu: IV robotları” alanında kategori lideri seçildi. En iyilerin sıralaması, “2014 yılının En iyi KLAS: Medikal Ekipman ve Alt Yapı” raporunda duyuruldu. Değerlendirme sonucunda RIVA’nın aldığı puan, eczane otomasyonunda kullanılan IV robotlar kategorisindeki en yüksek puan oldu.

IH Systems başkanı ve CEO’su Dr. Niels Erik Hansen eczaneleri daha iyi düzenlemek amacıyla yapılan, hizmet içi ürün geri çağırmaları ve ABD’deki yasal mevzuatlar sebebiyle, güvenli ve verimli eczane üretimi için, otomasyonun zamanla artarak ihtiyaç duyulan bir çözüm haline geldiğini belirtti. Hansen sözlerine şöyle devam etti; “RIVA, eczacılar tarafından sadece ilaç ve hasta güvenliğini arttırması ile değil, daha fazla verimlilik sağlaması ve maliyetleri düşürmesi ile de tanınıyor.”

KLAS, ABD ve Kanada’da medikal ekipmanların yıllık sıralamasını derlemek için, anketler ve kapsamlı görüşmeler yaparak, binlerce sağlık tedarikçisinden ve yöneticisinden veriler topluyor. 2014 Best in KLAS raporu, 21 farklı piyasa segmentindeki, eczane ve medikal ürünlerin sıralamasını belirtiyor.

RIVA, üç sene içinde üçüncü defa KLAS raporunda yer aldı.

KLAS 2012 yılında “ABD IV Otomasyon: 2012’de Robot ve İş Akış Çözümleri” adlı eczane otomasyonları ile ilgili yapılan çalışmasında, olması gereken işlevsellik, endüstriyel üretim kapasitesi ve tekrar alım yapacak müşterilere sahip olmak açısından RIVA’ya yüksek puan verdi.

2013 Best in KLAS raporunda RIVA, eczane otomasyonunda IV robotları alanında, kategori lideri olarak belirlendi. Bu sıralama, 2014 yılındaki Best in KLAS çalışmasında RIVA için yine değişmedi. 2013 raporundaki verilere göre KLAS tarafından yapılan ankette, RIVA müşterilerinin %95’i, RIVA sistemini yeniden satın alacaklarını belirttiler.

Çok sayıda güvenlik teknolojisi ile birlikte tasarlanan RIVA, laminer hava akışlı steril bir ISO Class 5 ortamında, IV dozlarını hazırlıyor. RIVA üniteleri dünya genelinde 35 tesiste kurulu halde bulunuyor ve milyonlarca IV dozunu güvenli ve doğru şekilde hazırlıyor. Kurulumu yapılan ünitelerde yüz binlerce rutin kontaminasyon testi, sıfır hata ile gerçekleştirildi.  RIVA müşterilerinin çok büyük bir kısmı, sistemin güvenlik ve maliyet düşürme avantajları sebebiyle, birden fazla RIVA sistemini satın aldı. Müşteri geri bildirimleri, kullanıcıların RIVA güvenlik teknolojisini ve IH Systems’in müşteri hizmetlerini, sektörün en iyisi olarak seçtiğini gösteriyor.

KLAS raporundan alıntılar:

“2014 Best in KLAS: Medikal Ekipman & Altyapı,” Temmuz 2014. © 2014 KLAS Enterprises, LLC. Tüm hakları saklıdır. www.KLASresearch.com.

“2013 Best in KLAS Ödülleri: Medikal Ekipman & Altyapı,” Haziran 2013. © 2013 KLAS Enterprises, LLC. Tüm hakları saklıdır. www.KLASresearch.com.

“ABD IV Otomasyonu: 2012 Yılındaki Robotlar ve İş Akış Çözümleri,” Ekim, 2012. © 2012 KLAS Enterprises, LLC. Tüm hakları saklıdır. www.KLASresearch.com.

Intelligent Hospital Systems Hakkında

Intelligent Hospital Systems (IH Systems), hastane ortamı için otomatik çözümler tasarlamaya ve geliştirmeye odaklanan bir medikal cihaz şirketi.  Winnipeg, Manitoba / Kanada merkezli IH Systems, şırıngalar ve IV torbaları için steril ortamda ilaçlar hazırlayan tam otomatik bir IV üretim sistemi olan RIVA’yı üretiyor. RIVA’yı kullanan hastanelerde, hasta güvenliği artıyor, doz başına ilaç maliyetini azaltıyor, ilaç hatalarından etkilenme oranları ve zayiat azalıyor. Daha fazla bilgi için www.intelligenthospitals.com adresini ziyaret edin.

KLAS Hakkında

Tedarikçilerin sektörde tanınmasını sağlayarak, sağlık konusunda iyileştirmeler yapmayı küresel misyon edinmiş bir araştırma firması olan KLAS, binlerce sağlık profesyoneliyle birlikte çalışıyor; raporlar, eğilimler ve istatistikler konusunda genel bilgi sunmak amacıyla yazılım, hizmetler, medikal ekipman ve alt yapı sistemleri konusunda verileri topluyor. Yapılan araştırmalar tedarikçinin sesini duyurmasını ve tedarikçi performansını arttırmada hızlandırıcı rol oynamasını sağlıyor. 1996 yılında kurulan KLAS’ın personeli ve danışman kurulu, sağlık bilgi teknolojisi alanında ortalama 25 yıllık deneyime sahip. KLAS’ı takip etmek için www.twitter.com/KLASresearch adresini ziyaret edin.