Otomatik Yönlendirilen Araçlar

Swisslog TransCar Otomatik Yönlendirilen Araçlar

TransCar Otomatik Yönlendirilen Araçlar (AGV), hastanelerin talep üzerine yapılan rutin malzeme taşıma faaliyetlerine yardımcı olur. Hastane personeli kendine kılavuzluk eden araçları kullanarak, malzemeleri taşımak yerine hasta bakım işlemlerine odaklanabilir ve böylece hizmet kalitesini arttırarak operasyonel maliyetler azaltılabilir.

Hastaneler için malzeme taşıma çözümleri yaratmada tecrübesini kullanan Swisslog “Transcar” sistemini; malzeme, ilaç, çarşaf, yemek ve atık kollarını hastane içerisinde verimli ve güvenli bir şekilde taşımak için geliştirdi. TransCar Yönetim Yazılımı, taşıt kullanımını optimize eder ve belirlenen hızlar ile belirlenen sürüş yolları kullanarak tutarlı bir performansın sunulduğundan emin olur. Sonuç olarak hastanelerde daha hızlı iş akışı sağlanırken personel yaralanmaları ve tesis hasarlarının da önüne geçilebilmektedir.

Swisslog, hastanelerin TransCar AGV sistemi ile hangi malzemelerin, nerede, nasıl taşınacağını belirlemeleri için önceden yapılacak olan bir ihtiyaç analizinin yanı sıra tahmini bir yatırım getirisi sunar. Uygulamaya konulduktan sonra TransCar, sürekli değişen ihtiyaçlar veya gelecekte yapılacak olan genişlemeler için uyarlanabilir ve düzenlenebilir.

Tesis bünyesindeki çok çeşitli taşıma ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla TransCar AGV sistemleri için geniş çapta özelleştirilmiş taşıyıcı tipleri bulunur. Her bir taşıyıcıda, konumların izlenmesi ve raporlama için bir etiket kimliği bulunur. Farklı departmanlarda TransCar’ı kullanarak hastaneler kendi ROI’lerini arttırabilir ve 7 gün 24 saat iş akışlarını iyileştirebilirler.