SIEMENS Luminos RF Classics

Uzaktan kumandalı bu floroskopi sistemi kullanım kolaylığı, mükemmel görüntü kalitesi, çok yönlülüğü ve güvenilirliğiyle Luminos RF Classic son derece güvenli bir yatırım.

Bu sistem, kaliteyi başarısı kanıtlanmış bir teknoloji ile birleştirerek çok çeşitli floroskopi uygulamaları için mükemmel performans sunuyor.

  • 8 yönlü masa üstü hareketleriyle vücut taraması (baştan ayak ucuna kadar)
  • Tek merkezden kaset yönetimi için tam otomatik kaset yükleme cihazı
  • ‘En son görüntünün tutulması’ (LIH) fonksiyonlu, 1k x 1k yüksek kontraslı görüntüleme için görüntüleme sekansı
  • Yüksek verimlilik için çok yönlülük
  • Özel uygulama ihtiyaçlarına cevap veren modüler tasarım

Güvenli Yatırım – Her yönüyle maksimum katma değer

Kanıtlanmış Siemens teknolojisi, uzmanlığı ve hizmet anlaşmaları ile desteklenen güvenilirlik, mükemmel görüntüleme, kolay kullanım ve yüksek kaliteli komponentler gibi özelliklerle Luminos RF Classic her anlamda yüksek katma değer yaratıyor.

Yüksek verimlilik için çok yönlülük

Luminos RF Classic, her türlü görüntüleme ihtiyacınızı karşılayan tam bir ileri teknoloji ürünü. Sistem; gastrointestinal muayeneler, venografi ve endoskopik retrograd kolanjiyopankreatografi (ERCP) gibi tüm floroskopi uygulamalarını, diğer tekniklerin yanı sıra kafatası ve iskelet röntgenleri aracılığıyla destekliyor.

Sisteminizi kişiselleştirin

Luminos RF Classic, modüler tasarımı sayesinde bireysel tercihlerinize göre uyarlanabiliyor. Sistem farklı yapılandırma seçenekleri ile geliyor: 23 cm veya 33 cm’lik görüntü yoğunlaştırıcı, görüntü sıkıştırma cihazı* ve farklı monitör seçenekleri*. Tomografi* taramalarını da gerçekleştirecek şekilde donatılabiliyor.

VERTIX Swing Bucky duvar desteği

VERTIX Swing Bucky duvar desteği ile birlikte kullanıldığında Luminos RF Classic, göğüs, omurga, bacaklar ve daha başka organlar da dahil olmak üzere hasta dikey pozisyonda iken gerçekleştirilebilir tüm taramaları destekleyecek şekilde genişletilebiliyor. Sistemin hareketli gridi, hem röntgen hem de CR bazlı taramalar için uygun.

Zirveye tırmanın

Genelde gerçekleştirdiğiniz prosedür ister floroskopi, ister radyografi, isterse her ikisi de olsun, Luminos RF Classic sağlam bir yatırımdır. Mükemmel fiyat-performans oranı, çok-yönlü uygulamaları ve uzun vadede optimum kullanım imkânı sayesinde sistem, başlangıç maliyetlerinizi hızlı bir şekilde telafi etmenize ve bu sayede uzun dönemde zirveye tırmanmanıza yardımcı oluyor.

Gelişmiş iş akışları

Açık bir tasarım, kullanışlı kumanda fonksiyonları ve kullanıcıları dikkate alan iş akışı konseptine sahip Luminos RF Classic, her türlü uygulamada somut fark yaratıyor. Floroskopi ve radyografi taramalarınızı Luminos RF Classic ile kolay ve verimli bir şekilde gerçekleştirin.

Tüm yönlerden mükemmel erişim

Luminos RF Classic, arka dahil olmak üzere tüm yönlerden mükemmel hasta erişimine imkân vererek hastalar için ek konfor, personel için rahatlık sağlıyor.

Her köşeye erişim

8-yönlü kullanışlı masa üstü hareketleri ve uzun hareket menzilli görüntü reseptörü, bir hastayı yeniden konumlandırmaksızın baştan aşağı kolayca taramanıza imkân veriyor. Hızla gerçekleştirilebilen tarama prosedürleri, özellikle ağrı çeken hastalar için rahatlık sunuyor.

AutoRetrac – çarpmaya karşı koruma

Olağanüstü bir özellik: çarpmaya karşı otomatik koruma fonksiyonu. Masa sarsıldığında masa üstü otomatik olarak geri çekiliyor ve böylece yer ile temas engelleniyor.

Parmaklarınızın ucundaki güç

Luminos RF Classic sisteminin uzaktan kumanda paneli son derece kompakt, sezgisel ve kullanıcı dostu. Kullanımı kolay ve anlaşılabilir kumanda öğeleri, sistemin kullanımını ve organlara özgü programların seçimini büyük oranda basitleştiriyor. Ergonomi açısından diğer bir avantaj da kumanda panelinin entegre dokunmatik kullanıcı arabiriminin, tarama parametrelerini sadece birkaç butona basarak rahatlıkla ayarlamanıza imkân vermesi.

Hızlı ve basit: kaset kullanımı

18×24 cm ile 35 x43 cm arasında ebatlara sahip hem film bazlı hem de CR kasetlerin yerleştirilmesi son derece kolay. Kaset yükleme cihazı, kaseti otomatik olarak yükleyip ortalıyor, format algılama ve otomatik format kolimasyonu işlemlerini gerçekleştiriyor. Kaset sadece bir butona basılarak çıkarılabiliyor. İşte bu kadar kolay ve hızlı.

Görüntülemede mükemmellik – Somut değer

Luminos RF Classic sistemi, görüntüleme ve doz tasarrufu açısından somut bir fark yaratıyor.

Kesin teşhisler için yüksek kaliteli komponentler

Kanıtlanmış, yüksek kaliteli komponentleri, 1k x 1k matrisi ve yüksek kontrastlı görüntüler sayesinde Luminos RF Classic sistemi, kesin teşhis koyabilmeniz için size mükemmel bir destek sağlıyor:

  • Görüntülerin yeniden doğru olarak tekrar çekilmesi ve hastaların radyasyona maruz kalma süresini kısaltmak için POLYDOROS yüksek frekanslı jeneratör
  • Çıkış istikrarı ve mükemmel ısı depolama kapasitesi için başarısı kanıtlanmış OPTITOP X-ray tüpü
  • Mükemmel düzeyde kuantum absorpsiyonu için 23 cm veya 33 cm seçenekli* SIRECON görüntü yoğunlaştırıcısıyla yüksek kontrastlı görüntüleme
  • Bakım gerektirmeyen 1k x 1k’lık görüntü sensörlü, dinamikve yüksek bir aralığa sahip TV sistemi
  • Parlak ortam ışığı koşullarında dahi mükemmel düzeyde kontrast sunan 19″ ekran

Doz Yönetimi

SUPERVISION*: Yavaş hareket eden organların sürekli floroskopi taramalarında, iki görüntü dönemini entegre ederek radyasyon dozunda %50 düşüş

CAREMATIC: İstikrarlı sonuçlar için otomatik radyasyon tatbiki tekniği

CAREFILTER: Giriş dozunu %40’a varan oranlarda düşürmek için bakır ön filtreler.

Özellikle çocuk hastaların taranması sırasında motorize ve çıkarılabilir grilde daha da düşük radyasyon dozu

‘En son görüntünün tutulması’ (LIH) fonksiyonlu TV kamera ile hastaların gereksiz yere radyasyona maruz kalmalarının önlenmesi

*Opsiyonel