SIEMENS Luminos Fusion

Luminos Fusion, hem radyografi hem de floroskopi alanındaki ihtiyaçlarınızı bütçeniz dahilinde karşılayan “ikisi bir arada” inovasyonunu tek sistem içerisinde sunuyor.

Bu floroskopi sistemi, radyasyon dozunu sürekli ve daha güvenli bir şekilde düşürerek görüntüleme ihtiyaçlarınızı 43×43 cm’lik büyük bir görüntüyle en iyi biçimde karşılıyor. Cihaz, başarısı kanıtlanmış “ikisi bir arada sistem” verimliliğini bütçeniz dahilinde sunuyor ve en kaliteli sistemlerimizde kullanılan, sektörde öncü teknolojilerle ‘ortak müşteri deneyimini’ zenginleştiriyor. Sonuç: ihtiyaçlarınıza en uygun yatırım.

İhtiyaçlarınıza Uygun

Dijital floroskopi sistemi Luminos Fusion, ürettiği 43×43 cm’lik görüntüler, güvenli tasarım ve mükemmel doz düşürme özelliğiyle ihtiyaçlarınıza yanıt veriyor.

43×43 cm – Büyük flat dedektör ile çekilen, distorsiyonsuz görüntüler

43×43 cm’lik dedektörü ile Luminos Fusion, hem radyografi hem de floroskopi alanında büyük ebatta görüntüler üretiyor. Siemens’in eşsiz görüntüleme teknolojileri, radyografi ve floroskopi alanlarında, yüksek kaliteli, distorsiyonsuz görüntülerle mükemmel taramalar gerçekleştiriyor.

SmartTouch – hasta ve personel güvenliğini artıran, dokunmaya duyarlı

Yeni joystickler sadece insan elinin dokunmasıyla sistemi harekete geçiriyor; bu sayede istenmeyen sistem hareketleri önleniyor. Dokunmaya duyarlı bu joystickler, mükemmel düzeyde sezgisel bir kullanıcı arabiriminin parçası olarak görev yapıyor.

Dokunmatik kullanıcı arabirimi

Sezgisel dokunmatik kullanıcı arabirimli kompakt kumanda paneli, tüm sistem fonksiyonlarına kolay erişim imkanı sağlıyor. Bu panel, tüm Luminos floroskopi sistemlerinde aynı;dolayısıyla bir cihazda paneli kullanmayı öğrendiğinizde diğer cihazlarda da kullanabiliyorsunuz.

Kolay erişim – Daha güvenli hasta konumlandırma

Tüm yönlerden mükemmel hasta erişimi sunan, pürüzsüz ve kompakt bir masa tasarımı. Luminos Fusion sistemi size işte bunları sunuyor. Daha hızlı, daha kolay ve daha güvenli hasta konumlandırma.

Bütçenize Uygun

Luminos Fusion, başarısı kanıtlanmış “ikisi bir arada sistem” verimliliği sunuyor. En kaliteli sistemlerimizde kullanılan, sektörde öncü teknolojilerle ‘ortak müşteri deneyimi’ zenginleşiyor. Sonuç:ihtiyaçlarınıza en uygun yatırım.

“İkisi bir arada sistem” ile tarama odasının verimli kullanımı

“İkisi bir arada sistemin” temel avantajı, tarama odasının daha verimli bir şekilde kullanılması. Bir arada kullanılan floroskopi ve radyografi tekniklerine kolayca adapte edilebilen Luminos Fusion, sistem kullanımını maksimum düzeye çıkarıyor. Tek tıklamalı dijital iş akışları ve hastaların kolay ve hızlı bir şekilde konumlandırılması sayesinde sistemin hem görüntü yoğunlaştırıcılı versiyonu hem de flat dedektörlü versiyonunda, tarama süreleri kısalıyor ve hasta verimliliği artıyor.

Ortak müşteri deneyimi –Herkes, büyük bir ailenin bir parçası

Luminos Fusion, Siemens ürün platformunun bir parçası. Bu platform, en kaliteli sistemlerimizde kullanılan, sektörde öncü teknolojilerden oluşuyor. Ortak kullanılabilirlik, ortak dijital iş akışları, ortak görüntü efektli ve tek bir hizmet ortağı özelliklerine sahip bir ürün platformundan söz ediyoruz. Böylece, Siemens tarafından geliştirilmiş tüm radyografi ve floroskopi sistemleri için geçerli ortak müşteri deneyimi söz konusu oluyor.

Uzaktan Hizmetler–hızlı yanıt

Güçlü uzaktan hizmetlerimiz aracılığıyla sorunları çevrimiçi olarak tespit edebiliyoruz; bu sayede servis prosedürlerimiz daha hızlı ve verimli bir şekilde tamamlanıyor. Ayrıca Netviewer uygulamamız, sistem optimizasyonu için online uzman erişimi imkanı sunuyor. Tüm bu özellikler, Luminos Fusion sisteminin potansiyelinden %100 oranında faydalanmanıza yardımcı oluyor.

Doz yönetimi 

CAREFILTER

Vücudun maruz kaldığı giriş dozunu azaltan otomatik bakır filtre seçimi işlemi, floroskopi görüntüleme prosedürüne dahil edilerek bakır filtrelerin gerçek zamanlı olarak ve istenilen şekilde ayarlanması sağlanıyor.

CAREMATIC

Farklı hastalar ve analiz türleri arasında istikrarlı ve yüksek kaliteli sonuçlar için radyasyon dozunun otomatik olarak hesaplanması ve optimizasyonu sağlanıyor.

CAREMAX

İlgili verilerin RIS (radyoloji bilgi sistemi) veya PACS (resim arşivleme ve iletişim sistemi) sistemi içinde hastalara ait klasörlerde otomatik olarak ve DICOM (Tıpta Dijital Görüntüleme ve İletişim) yapılandırılmış doz raporu formatında saklandığı doz alanı yönetimi ve takibi sistemi.

CAREVISION

Düşük radyasyon dozunda gerçek zamanlı görüntüleme için saniyede 15, 7,5 ve 3 pulse’lı frekanslar.

FluoroLoop1

Floroskopi sekanslarının depolanması ve geriye dönük görüntülenmesinde kullanılan arka plan bellek tamponu. Bu tampon, hastaların tekrar radyasyona maruz kalmalarını önlüyor.

CAREPROFILE1

Yönlendirme için ‘en son görüntünün tutulması’ (LIH) tekniğini kullanarak radyasyonsuz kolimasyon elde ediyor. Bu sayede, floroskopi süresi kısalıyor ve radyasyon dozu düşüyor.

CAREPOSITION1

‘En son görüntünün tutulması’ (LIH) tekniği temelinde sanal bir ekran alanı kullanılarak hastalar radyasyona maruz kalmaksızın yeniden konumlandırılabiliyor. Bu sayede, floroskopi süresi kısalıyor ve radyasyon dozu düşüyor.